Home

Zánět dělohy u feny

Zánět dělohy u feny - Psí úsměv - psiusmev

Zánět dělohy u feny - xpes

 1. Zánět dělohy je z medicínského hlediska příliš široký pojem. Už jsme si popsali dělohu a víme, že má tři části, stejně tak jako její stěna má tři vrstvy. Proto rozebereme ve zkratce každý zánět zvlášť, i když se často jednotlivé záněty překrývají
 2. Nemoci pohlavního ústrojí feny Mezi příznaky pohlavních onemocnění u feny patří zejména jakýkoliv silnější výtok z vulvy (s výjimkou hárání). Hnis ve vulvě, který si feny neustále olizuje, může signalizovat pyometrii (hnisavý zánět dělohy)
 3. Během první fáze hárání feny (1-10 den říje) se sliznice dělohy zduřuje a fena začíná krvácet. Vulva feny je výrazně oteklá a zvětšená. Na začátku tohoto období si fena bude intenzivně olizovat pohlavní orgány. Nejprve má výtok průsvitnou až bělavou barvu, posléze je krvavý až zahnědlý
 4. Zánět dělohy u feny je pro fenku velmi náročný a vysilující, tudíž bude po léčbě unavená a bude potřebovat vaši láskyplnou péči. Především dbejte na to, aby měla ke snědku vždy něco dobrého a kvalitního. Jen kvalitní krmivo ji dokáže rychle postavit na nohy. Vybírat můžete z velkého množství příchutí a.

Příznaky zánětu dělohy. Zánět dělohy se projevuje zejména dlouhodobými bolestmi břicha, krvácením mimo menstruaci či poruchou menstruace (delší krvácení než běžně žena má, špinění), bolestmi podbřišku a zad, zvýšenou teplotou i horečkou či zimnicí, bolestí a pálením při močení, ústřelem a zapáchajícím výtokem U nás měly zánět dělohy dvě feny, jedna 6letá, a jedna více jak 10 letá (nalezenec), obě měli uzavřenou formu, tedy bez výtoku, hodně pily, nežraly, pořád spaly. Obě prodělaly odebrání dělohy, a druhý den byly v pořádku, bylo na nich znát, že se jim dost ulevilo. Větší fenka vyšla asi na 3000,- menší na 2500.

Pyometra je velmi závažné onemocnění dělohy především u fen starších 7 let a těch, které nikdy nerodily, neznamená to však, že by kvůli tomu měly mít štěňata. Složité hormonální procesy. Vznik onemocnění, které postihuje zpravidla starší feny a ty, které nikdy nerodily, způsobuje více faktorů Zánět dělohy u feny v postproduktivním věku (pyometra, pyometritida) Poté samozřejmě můžeme nasadit vhodná homeopatika na urychlení hojení pánevního dna u feny po tomto zákroku a můžeme také nasadit taková homeopatika, která urychlí vyčištění organismu zatíženého hnisem Zánět dělohy u feny. Nemoci, 9. 04. 2016 Metritida (metritída) neboli zánět dělohy je vážné onemocnění děložní sliznice, které potřebuje rychlou léčbu. Nejčastěji se vyskytuje u fen těsně po porodu, obvykle do jednoho týdne

KASTRACE všeobecně : Azyl morčat u Reny - Hotel morčat u

Chtěla bych se zeptat za jak dlouho po hárání se může u feny objěvit zánět dělohy. Feňule mi dohárala (začala cca před více než třemi týdny) a dnes js.. Jak poznat zánět dělohy u feny. Nejčastěji se zánět dělohy (pyometra) vyskytuje u nekastrovaných fen, kde vzniká na podkladě nenormálního rozvoje děložní výstelky po proběhnuté říji. Onemocnění začíná jako cystická glandulární hyperplazie endometria, v děloze se hromadí sekret - rozvíjí se mukometra nebo. Atypický případ mladé feny, 14 dní po ukončení hárání. Příznaky - mírný výtok bez zápachu, zvýšené pití a močení, zvracení 1x denně po dobu 3 dnů. Pokud dojde k prasknutí dělohy, může pacient uhynout v řádu hodin na sepsi Pyometra Co to je? Pyometra je zánět dělohy.Vyskytuje se obvykle v období 2-9 týdnů po hárání, neboť v této době je organismus fenky a speciálně právě děloha náchylnější k infekci.Je to jednak z důvodu zvýšené sekrece děložních žláz, otevření pohlavních cest, tak i z důvodu hormonálních změn, které do jisté míry tlumí imunitní systém Pyometra (z řec. pyon, hnis, a metra, děloha) je zánět dělohy, při kterém dojde k naplnění děložní dutiny hnisavým výpotkem. U většiny savců včetně člověka vzniká pyometra rozvojem zánětu děložní sliznice, neboli endometritidy.Výjimkou je fena, kde hnisavý zánět dělohy vzniká na podkladě hormonálně podmíněných změn v děloze nekastrovaných a.

Pyometra fen - hnisaný zánět dělohy

Výtokem se projevují záněty pochvy a dělohy. Tyto nepříjemné choroby by se neměly podceňovat. Vzhledem k tomu, že zánět dělohy je velmi závažné onemocnění, vždy zdravotní stav feny konzultujte s veterinářem. U lehčích forem těchto zánětů podpoří homeopatika léčbu a rekonvalescenci a pomohou k úplnému vyléčení Zánětlivý karcinom je extrémně agresivní forma maligního tumoru MŽ, může imitovat zánět a pokud se tyto příznaky objeví u feny, která nelaktuje, je na něj třeba hned myslet. Vypadá jako masa, která postihuje jeden oddíl nebo několik vedle sebe, postižená oblast je zarudlá, oteklá a teplá na dotyk, fenu to většinou. Je hnisavý zánět dělohy, který se nejčastěji vyskytuje u starších. nekastrovaných fen, které mají za sebou mnoho hárání bez. oplodnění. Objevit se může v období 2-9 týdnů po hárání, kdy je děloha feny nejnáchylnější k infekci. Pyrometra přichází pomalu. Nejprve se projevuje jak Děloha feny je pokryta žlázkami, které v případě onemocnění vylučují víc se kretu, než běžně. Ten se může uvnitř hromadit. Pokud se přes děložní krček do dělohy dostane infekce (bakterie), dochází k rozvoji zánětu - u fen trp í cích na - zcela zabrání vzniku pyometra (zánět dělohy) Jako každý operační zákrok má i kastrace feny svá pozitiva a negativa. Vzhledem k tomu, že na naší klinice zaznamenáváme častý výskyt zdravotních obtíží na pohlavních orgánech, zejména starších nekastrovaných fen, například neoplazie.

Zánět dělohy u feny a onemocnění prostaty u psa Onemocnění pohlavního aparátu je vždy problém u všech jedinců, nejen u chovných. V případě feny se může jednat o zánět dělohy neboli pyometru, která představuje potencionálně smrtelné onemocnění bez možnosti spontánního uzdravení Antikoncepce pro feny. Někteří chovatelé řeší ochranu fen pomocí hormonální antikoncepce pro feny. U nás jsou nejpoužívanější injekční preparáty jako Depo-Promone, Covinan, které se aplikují feně většinou v anestru, což je klidové období mezi říjemi Zánět dělohy se může objevit u jakékoli sexuálně mladé až středně staré kočky; nejčastěji se však vyskytuje u starších nekastrovaných koček. Obvyklé načasování výskytu zánětu dělohy bývá dva až osm týdnů po posledním mrouskání

Zánět dělohy - strana 1 Děloha je vnitřní ženský pohlavní orgán složený ze tří částí, které všechny mohou být napadeny zánětem. Zánět může být způsoben vlivem mikroorganismů, toto riziko se zvyšuje například po porodu nebo potratu, kdy jsou v těle zbytky odumřelých tkání Pyometra - zánět dělohy. Pyometra je výraz pro nahromadění patologického obsahu v děloze. Postihuje feny i kočky a zanedbané formy znamenají pro neléčená zvířata zpravidla smrt. Vyskytuje se relativně často u starších fen nebo u fen jakéhokoliv stáří po aplikacích některých léků používajících se např. na.

ZÁNĚT DĚLOHY U FENY - PYOMETRA MetropoleVet Prah

Pyometra neboli hnisavý zánět dělohy patří k nejobávanějšímu gynekologickému onemocnění fen. Děloha feny je pokryta žlázkami, které v případě onemocnění vylučují více sekretu, než je běžné. Onemocnění nastává většinou ve chvíli, kdy vaječníky produkují nadměrné množství hormonů Zánět dělohy (odborný název je pyometra) vzniká na základě hormonální nerovnováhy. Nejčastěji se objeví asi dva měsíce po říji (hárání). Ze své praxe nemohu potvrdit názor, že by byla častější u fen, které neměly štěňata, ale rozhodně je onemocnění pyometrou pravděpodobnější u feny, která má.

Milprazon pro kočky | Odčervení | MetropoleVet Praha

Odpověď. Zánět dělohy u psa Jitka Ohnemichlová 29.5.2020 16:43 Naší fence bude 11 let,si rok bere léky na srdce,asi mpřes měsíc ji léčíme na počínající zánět dělohy,kolik je běžná cena operace v tomto věku a je naděje,že bude vše v pořádku, a kolik nás bude stát pooperační léčba, nyní má za sebou 2 dobrání antibiotik, a pořád trochu krvácí,trochu. No, my půjdeme teď do naší Veterinární poradny. Dozvěděl jsem se, že nejčastějším a nejvážnějším onemocněním u psů je zánět dělohy. Rizikovou skupinou prý jsou nekastrované feny ve středním věku. Víc nám už ovšem řekne odborník doktor Jiří Hezrig z Veterinární nemocnice AA-Vet. Dobrý den, pane doktore. MVDr zánět dělohy (pyometra) - je vážným a nejčastějším onemocněním reprodukčního systému starších nekastrovaných fen. Hnisavý zánět dělohy je také častou komplikací po aplikaci hormonálních přípravků (např. při přerušení březosti, oddalování říje). U mladé zdravé feny je narkóza samozřejmě. Jedná se o problém především starších fen, ale někdy se s ním setkáváme i u fen relativně mladých. Hnisavý zánět dělohy je také častou komplikací po aplikaci hormonálních přípravků (např. při přerušení březosti, při oddalování říje). Pyometra zpravidla vzniká 1-3 měsíce po hárání Zdravotní důvody - kastrací u feny zabráníme jinak běžným nemocem, mezi které patří například hnisavý zánět dělohy, nádory pohlavních orgánů, nádory mléčné žlázy (nejčastější nádorové onemocnění u psů vůbec), ovariální cysty, cukrovka a pseudogravidita (falešná březost). Některé z těchto nemocí mohou být velmi závažné a vést až k úmrtí.

Hnis ve vulvě, který si feny neustále olizuje, může signalizovat pyometrii (hnisavý zánět dělohy). Pokud fena krvácí mimo období hárání, jde o známku nádoru na vaječníku, děloze, nebo vagině. U feny můžeme pozorovat velkou žízeň a zvýšené vylučování moči Zánět dělohy je nutné okamžitě léčit, protože k samovolnému uzdravení nedojde. Ze všeho nejdřív je nutné stabilizovat vnitřní prostředí infúzemi a zamezit dalšímu rozvoji infekce pomocí antibiotik, což ale samo o sobě nestačí. Další postup záleží na celkovém zdravotním stavu feny a dalšímu využití feny Zánět dělohy (metritis) Pokud je děloha naplněná hnisavým exudátem - pyometra. Zánět dělohy může být - akutní - chronický. Příčina: po těžkém porodu, poranění dělohy, u starších fen 5 - 6 týdnů po hárání, jako následek dysfunkce vaječníků během období žlutého tělíska, infekce coli - zárodky, při ovariálních cystách, při nadbytku.

Hnisavý zánět dělohy (častěji označován jako pyometra) je vážné onemocnění, které ohrožuje feny a méně často kočky. Základem tohoto onemocnění je stav, kdy se v dutině dělohy začne tvořit a hromadit hnis. K tomu dochází nejčastěji u starších fen v období 3 -10 týdnů po hárání. To ale neznamená, že jindy. Archiv pro štítek: zánět dělohy.výtoky z pochvy Popis případu - Pyometra. Pyometra a jí předcházející endometriální hyperplazie postihuje feny převážně nad šest let věku. Příznaky se poprvé objevují zhruba za měsíc a půl po hárání. Fenky začínají více pít a močit, často se jim zvětšuje dutina břišní Jiná kamarádka se u devítileté feny rozhodovala, jestli ji kastrovat - měla dost těžké falešky. Její veterinářka jí poradila, že v tom věku je to zbytečné vyhazování peněz (u nás kastrace 1.500 - 2.500 podle plemene a veterináře). Kamarádka veterinářku poslechla a fena jí před dvěma týdny uhynula na zánět dělohy

Vykastrované zvíře je klidné, nestresované říjí, odpadá absolutně riziko pozdějších gynekologických komplikací, jako je např. hnisavý zánět dělohy, cystické změny na vaječnících, krvácivé stavy z dělohy, poruchy říjových cyklů event. endokrinologické problémy a v neposlední řadě i nádorová bujení. Pokud se tyto projevy u fenky objeví je vhodné navštívit veterináře, který provede celkové klinické vyšetření, případně i ultrasonografické vyšetření, aby vyloučil zánět dělohy nebo skutečnou graviditu. Komplikací falešné březosti může být mastitida, neboli zánět mléčné žlázy Mezi obecné příznaky březosti u feny pozorované chovatelem patří: zvýšení tělesné hmotnosti průměrně o 1/3 (někdy až o 50%) změna chování - zklidnění, mírná bolestivost břicha, zvýšený apetit, nechutenství nebo zvracení (pozor! může se jednat i o zánět dělohy) změna tvaru dutiny břišní - výrazná mezi 50 5) Pyometra - hnisavý zánět dělohy . Problém starších nekastrovaných fen. Několik týdnů po hárání majitel u feny pozoruje slabost, teplotu, nechutenství a žíznivost. Výtok z pochvy může být a nemusí. Je to akutní záležitost, jelikož přeplněná křehká děloha plná hnisu může až prasknout

Video: Zánět dělohy u fenky RadaVeterináře

Veterinář většinou nasadí léky, které hormonální nerovnováhu řeší. Neexistuje ale 100% účinný preparát, který nemá žádné vedlejší účinky. Pokud se falešná březost objevuje u fenky opakovaně, jistě vám veterinář doporučí kastraci. Tím se také vyhnete častých rakovinných nádorů mléčné žlázy a dělohy Zánět dělohy (pyometra) je častý problém u feny, je vzácný u kočkyale u ježka bělobřichého je to opravdu hodně, hodně neobvyklé. U našeho pacienta stanovila diagnózu Dr Plošková pomocí sonografického vyšetření. Operace jen několik desítek gramů vážícího pacienta nebyla určitě jednoduchá Mycoplasma canis může skutečně způsobovat reprodukční problémy u psů. Bohužel se o ní moc nehovoří a i starší literatura jí uvádí jen jako oportunního patogena. Pravdou ale je, že může způsobit endometritídu - zánět dělohy nebo zvětšení dělohy u fen. U psů způsobuje zánět močové trubice a zánět nadvarlete

Jen tak vyřešíte nadobro problém s falešnou březostí feny. Navíc je pravděpodobné, že odstranění dělohy a vaječníků uchrání fenku v pozdějším věku před mnohými obtížemi, jako je například zánět dělohy nebo cysty na vaječnících Feny bývají po kastraci mnohem více při chuti, tudíž mohou mít větší sklon k obezitě. Tomu lze však předejít upravením krmné dávky. Vaše volba. Je pouze vaším rozhodnutím, jestli necháte svou fenku kastrovat, či nikoli. Výjimku tvoří již zmíněný akutní hnisavý zánět dělohy, kdy se kastraci nevyhnete

U fen, které přijdou o celé vaječníky není možné, aby později prodělaly pyometru (zánět dělohy)! 2) laparoskopicky = dvěma malými, cca 0,5 - 1 cm velkými řezy, kterými se zavedou porty Pyometra a související onemocnění - 4. díl miniseriálu o nejčastějších problémech pohlavního ústrojí fen, psů a koček. O okolnostech vzniku pyometry jsme si už začali povídat v druhém díle naší minisérie, která se věnuje problémům zdraví v oblasti reprodukčních orgánů, konkrétně v díle s názvem Výhody a nevýhody preventivní kastrace fen Jestliže se s krvácením objeví i zvýšená teplota, může jít o zánět dělohy. V prvních týdnech po porodu bývá příčinou rozsáhlejšího krvácení zadržení části placenty nebo plodových obalů v děloze. V takovém případě nezbude, než abyste podstoupila několikaminutový zákrok pod narkózou, při němž lékaři z.

Kastrace feny - negativa. Kastrace je definitivní a nevratné řešení. Pokud byste si to v budoucnu chtěli rozmyslet a přece jen mít štěňata, už to nepůjde. Některé feny mohou po kastraci ve vyšším věku přibývat na váze. Stejně jako u lidí, pokud tloustnou, je třeba přidat na pohybu a ubrat na krmení. Změna kvality. Pyometra, neboli hnisavý zánět dělohy, je akutní až život ohrožující stav zejména u fen. Vyskytuje se nejčastěji u starších zvířat, většinou 1-3 měsíce po hárání. Predispozičním faktorem pak může být hormonální terapie pro potlačení říjového cyklu. V děloze se vlivem hormonů zbytňuje sliznice produkující sekret, který se následně infikuje bakteriemi kladu zánět dělohy, je nejčastější, nejvážnější a bez vhodné léčby smrtelná porucha reprodukčních orgánů feny. I navzdory těmto nej bývá majiteli fenek často rozpoznána, bohužel, až v pokroči-lém stadiu. Koho a kdy pyometra postihuje? Onemocnění může postihnout v podstat

Zánět dělohy u desetileté fenky - Diskuze - eMimino

Prevencí zánětu dělohy je kastrace ( u chovných fretek pravidelné odchovy mláďat). Pokud není zánět dělohy včas diagnostikována a operován, je velmi často smrtelný. Fretka má při něm většinou opakované říje, výtoky z pochvy, hubne a chřadne. Na fotce je detail dělohy naplněná hnisem během operace. A fretka po operaci Kastraci fen laparoskopicky lze provádět již od 5 - 6 měsíce věku před prvním háráním. Tím své feně do budoucna zajistíte, že nebude mít nádory mléčné žlázy, nebude hárat, nebude mít falešné březosti a nebude se pomočovat jak je časté u klasicky kastrovaných fen. Laparoskopická kastrace má jednoznačná pozitiva U chronického selhání, které přichází plíživě a ledviny se snaží nedostatečnost kompenzovat, je včasnost zachycení klíčová a psovi můžeme výrazně prodloužit život. Velmi častými příčinami selhání ledvin je také zánět dělohy u fen, otrava etylenglykolem z nemrznoucí směsi, septické stavy, šok, ledvinné. Druhý stav, kterému kastrací feny zabráníte, je pyometra, nebo-li hnisavý zánět dělohy. Setkáváme se s ním zejména u fen ve vyšším věku. Je to velmi vážné onemocnění, které může skončit i úhynem. Kastrace by se měla provést také u fen, které mají cukrovku, protože s velkou pravděpodobností dojde po proběhlé. Pyometra - hnisavý zánět dělohy Neoplazie dělohy 2 . Březost u feny a kočky Délka březosti: Fena: 63 +/- 2 dny Neoplazie dělohy Adenokarcinom dělohy u samice králíka 10 U fen a koček vzácné Velmi časté u nekastrovaných sami

Zánět dělohy: příznaky, léčba (metritis) - Vitalion

Dobrý den, zánět dělohy je u feny život ohrožující stav, který bez odpovídající léčby končí celkovou infekcí organismu,selhání orgánů a smrtí feny. Léčbou je zpravidla kastrace, při které se děloha naplněná hnisem vyjme z těla. Operaci lze provést v šetrné inhalační anestezii Carrynku trápil v její 12 letech zánět dělohy. Původně měla pouze cystickou hyperplazii endometria, ale na léky nereagovala, stav se zhoršil a změnil v zánět. Zánět dělohy nebo častější název -pyometra- je častá u starších fen cca 2měsíce po hárání

Krev na spodním prádle vás může nepříjemně zaskočit a vylekat, zvláště pokud jste si jistá, že se nejedná o vaše pravidelné měsíční krvácení. Většinou se není čeho obávat, ale v některých případech může mimomenstruační krvácení poukazovat na vážnější problém A než se dovolá někdo z vás, tedy z našich posluchačů, tak ještě doprobereme téma, které jsme pro dnešek zvolili, je to pyometra, neboli zánět dělohy u fen a u koček. My bychom se měli také bavit o prevenci. Jak vlastně můžou případně majitelé předcházet k tomu, aby vůbec ten hnisavý zánět v té děloze vznikl Březost a porod u fen - informační list pro chovatele. 1) Březost (gravidita) Průměrná délka březosti u fen 63 dní (58-71 dní po krytí je považováno za normální dobu porodu). Diagnostika březosti je možná od 21. dne (lépe 28. dne) březosti ultrazvukem a od 28. dne palpačně (pohmatem) a od 45. dne rentgenem Pyometra, hnisavý zánět dělohy, patří k nejčastějším a nejnebezpečnějším onemocněním pohlavního aparátu fen. Jedná se o nahromadění patologického obsahu v děloze, následnému vážnému narušení celkového zdravotního stavu a pokud není včas zahájena léčba, je toto onemocnění pro fenu smrtelné

Fotogalerie ordinace - VETOPET - VetopetFalešná březost u fen - VetopetVeterinární ambulance Chomutov

Nemoci pohlavního ústrojí - Krmeni

zánět dělohy u feny operace máte zkušenosti Mimibazar . Zánět žil trápí nejen vás. Na Vitalion.cz se dočtete, jaké příznaky a zkušenosti Pokud máte podezření na zánět žil, ihned vyhledejte lékaře, neboť každá sekunda může rozhodovat o Vašem životě nádory u feny vyskytují, nemá ovariektomie preventivní ani terapeutický Nejfrekventovanějším onemocněním reprodukčního systému starších nekastrovaných fen je hnisavý zánět dělohy - pyometra. Jedná se o problém především starších fen, jež nikdy neměly štěňat U fen, které si samy odsávají mléko, je nutná krycí košilka. Pokud příznaky falešné březosti trvají déle než tři týdny, jsou výrazné nebo se opakují po každém hárání (u některých fen jsou dokonce celoroční), musíme již hovořit o onemocnění, které pro fenu může mít vážné následky Diagnoza: I přes to, že majitel neuváděl výtok z pohlavních orgánů, podle ultrazvukového vyšetření a rozboru krve byla stanovena diagnoza - hnisavý zánět dělohy, neboli pyometra. Léčba: Vzhledm k věku a pokročilému stavu onemocnění byla u feny zahájena infusní terapie /kapačka/ jako příprava na operaci. cena nezahrnuje případnou léčbu spojenou s vedlejšími účinky - nechutenství, excitace, skleslost, zvracení, průjem, zánět dělohy atd. - jedná se o hormonálně vyvolaný potrat!!! 2.500 - 6.000,- Kč (podle velikosti feny) Hormonální léčba kryptorchismu u ps

Hárání fen - co je dobré vědět - svět chovatelů

Termín pyometra lze přeložit jako hnisavý zánět dělohy. Vyskytuje se tedy pouze u jedinců samičího pohlaví. Myslím, že kdo se jen trochu zabývá chovem psů tak určitě tento termín již Feny, které po hárání trpí na falečnou březost nemají vyšší pravděpodobnost výskytu onemocnění Z množírny 60 přivezených psů bylo cca 40 fenek, z toho bylo 30 fen se zánětem dělohy a to měli několikrát za život štěňata a jiné vůbec. Nyní jsme přivezli 80 psů z množírny, z toho bylo cca 50 fen a již u čtvrté feny byl zánět dělohy. Na fenách na venek nebylo poznat vůbec nic, jednalo se o příbuzné křížence

Kastrace fen - možnosti moderní medicíny | iFaunaNadstandarní vybavení veterinární kliniky - VETOPET - VetopetDIAGNÓZY - Veterinární klinika Průhonice - MVDr
 • Sladkosti po operaci slepeho streva.
 • Jak se píše zdraví.
 • Satén na šaty.
 • Cukrárna amarilis háje háje praha 11.
 • Montáž vnějších parapetů.
 • Ventolin inhaler predavkovani.
 • Dada vlhčené ubrousky.
 • Boulder stěna.
 • Snížené jaterní testy.
 • Maine stát usa.
 • Dexter cz titulky.
 • Permanentní obočí trutnov.
 • Jak upravit fotku na instagram.
 • Kam na humra v ostravě.
 • Xanax koupit.
 • Sushi praha 3.
 • Prezentace zvuk fyzika.
 • Myslivecke trofeje bazar.
 • Finanční úřad plzeň.
 • Cenové orgány.
 • Mattoni muzeum.
 • Obnova koše.
 • Gymlit jídelna.
 • Mrtvé moře bezpečnost.
 • Bajkeri herci.
 • Andělé strážní kniha.
 • Jak často kojit měsíční miminko.
 • Eclaran 5 příbalový leták.
 • Pronájem sklep brno.
 • Laos ceny.
 • Duktální karcinom slinivky.
 • Chladné zbraně bazar.
 • Nikon d7500 alza.
 • Radio bzucak.
 • Cookie example.
 • Xbox 360 volanty.
 • Windy ceska aplikace.
 • Tři dny ke svobodě trailer.
 • 7.62x51 nato.
 • Makrela obecná.
 • Zoner zeštíhlení.